Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muž RYBA

William Shakespeare byl Býk, ale zanechal tuto zprávu pro všechny ženy, které zamýšlejí začít si něco s mužem ve znamení Ryb:

V záležitostech mužů je proud,
který, zachycený za přílivu, vede ke štěstí;
však je-li promeškán, celá plavba jejich života
je odsouzena k mělčinám a strázním.

Máte-li v úmyslu se zamilovat do muže narozeného v Rybách, měla byste si tyto verše nalepit na zrcátko, kde byste je viděla pokaždé, když si chcete přepudrovat nos. Mohou totiž rozhodnout o vaší budoucnosti.

Zkuste rozluštit povznesený stav své mysli a ujistěte se, že Ryba, se kterou se chystáte zaplavat si při měsíčku, ví, kdy nastává příliv. Pokud ho tento muž nevidí, protože má oči zalepené hvězdným prachem, musím vás varovat, že neptunovské mělčiny mohou vyústit ve velmi skličující trápení, jaké si těžko dovedete představit.

Muž ve znamení Ryb dokáže být všechno, co si přejete – nebo všechno, co nechcete. Příliv je u něj synonymem pro příležitost. Vyžaduje pevné rozhodnutí, rázné činy a schopnost utopit všechny staré bezduché sny, které mu brání v úspěchu. Problém je,ž e někteří muži nikdy nerozeznají, kdy příliv vrcholí, a to ani tehdy, když se jim přelévá přes nohy.

Muž Ryba není slabý. Jenom může příliš dlouho prodlévat na vybledlé hvězdě a promeškat jasnou sluneční zář úspěchu. Ne všechny Ryby jsou něžní snílce. Ale většina z nich je. Nicméně máte naději. Kde je život, tam je vždy naděje. Přestože svět zoufale potřebuje úžasnou představivost Ryby, přijde čas, kdy si tento muž musí začít vydělávat na chleba.

Pokud do věku, řekněme pětadvaceti let, nepozná svůj příliv, upřímně řečeno, jeho budoucnost není moc nadějná. Myslíte, že je to nespravedlivé? Dobrá, změňme to na pětatřicet, ale je to riziko. Když jsem řekla, že jeho budoucnost není moc nadějná, myslela jsem budoucnost s vámi. Jako s manželkou a všemi těmi rodinnými záležitostmi. Jeho osobní budoucnost může být víceméně uspokojivá.

Netvrdím, že v romantických chvílích nebudete šťastná. To je jedna věc, která žádné Rybě nikdy nechybí – romantika. Skoro ji dýchají. Jde jen o to, že vám nenahradí špenát a boty pro vaše děti a vaše duševní zdraví.

Ryba, která se vrhne do přílivu, když je nejvyšší, to je pro každou dívku opravdový úlovek. Vždy máte šanci, že se z tohoto muže stane druhý Einstein nebo George Washington, což by bylo prostě báječné.

Muž Ryba nemá žádné předsudky. Nikdy nesoudí indiána, dokud neujde pár mil v jeho mokasínách, nebo nudistu, dokud nezkusí jít bos. I potom bude chápavý a nebude kritizovat.

Čirou náhodou vám někdy prozradí nějaké tajemství, ale nikdy ne záměrně. Ryby občas promluví dřív, než si uvědomí možnou škodu. Je pro ně dost těžké pochopit, že to, co říkají, by mohlo být viděno ve špatném světle jedinci s méně tolerantním postojem.

Občas některý jedinec, který je obětí nepříznivého vlivu Merkura, hovoří velmi rychle, plynně a často. Ale typické Ryby mluví pomalu, myslí mírumilovně a pokoušejí se hledět si svého, i když se bez přestání musí zabývat problémy přátel, příbuzných a sousedů, kteří se k nim uchylují, protože naslouchají s takovým porozuměním.

Pamatujte, že muž Ryba je citlivý a snadno zranitelný. Jeho ostýchavost plyne z bolestného vědomí svých vlastních omezení. Potřebuje vědět, že jeho dobré vlastnosti registruje někdo, kdo ho obdivuje. Vy. Nikdy nešetřete uznáním.

Váš partner možná není neurotický, ale zřejmě zažijete případy, kdy vám řekne, že byl v čistírně, zatímco si ve skutečnosti kupoval cigarety. Proč? To opravdu nevím. On také ne. Je to jistý druh mírného podvádění, které Rybám dělá dobře.

Nebude nadměrně žárlivý. Pokud někdy podlehne záchvatu žárlivosti, je tak vynikající herec, že bude dělat jakoby nic. Ale i přes poetickou, něžnou povahu je muž, takže od vás bude čekat věrnost. Nicméně to možná budete vy, kdo bude muset potlačit žárlivost, protože bude mít blízké přátele obou pohlaví a bude jim někdy projevovat sympatie v poněkud nepříhodný čas.

Nikdy nepošlapte sny tohoto muže – neodpustí vám to ani nezapomene. Dejte mu příležitost proměnit je v realitu tím, že mu pomůžete najít solidní pevnou hvězdu, ke které by připojil svůj vůz – takovou, která bude zářit, místo aby zhasla při zatmění zdravého rozumu.

Možná jste slyšela nebo četla, že Ryby jsou znamením sebezhouby, což vás asi znervóznilo, ale nenechte se tím vylekat. Je pravda, že ve všech mužích narozených v Rybách je trocha autodestrukce, ale vy ho prostě zase „dejte dohromady“ jako balíček, který přijde rozvázaný. Zavážete-li uzly dostatečně pevně, nestane se to často. K snídani mu naservírujte sen, k obědu chytrou anekdotu a k večeři Chopina a něco na spláchnutí v podobě Browningové. Potom už vše záleží jen na vás. Nebojte se skočit. Voda je příjemná.